Velike stvaritve malih mojstrov 2024

V viteški dvorani mariborskega gradu so v torek, 7. 5. 2024 odprli VELIKE STVARITVE MALIH MOJSTROV, razstavo likovnih del osnovnošolcev in vrtčevskih otrok. Razpisana tema letošnjega natečaja je nosila naslov Časovni stroj in se vsebinsko navezuje na stalno razstavo Pokrajinskega muzeja Maribor Portret meščanstva, ki med drugim prikazuje tehnološki napredek 19. in 20. stoletja. Nanj se je odzvalo več kot 350 otrok iz 21 šol in desetih vrtcev. Prispela dela je ocenila strokovna komisija, v kateri so bili prof. dr. Matjaž Duh, prof. dr. Jerneja Herzog in mag. sc. Katja Kozjek Varl iz Pedagoške fakultete Univerze v Mariboru, univ. dipl. vzgojiteljici Julijana Kološa in Maša Hedl iz Vrtca Ivana Glinška Maribor in Ivana Unuk, univ. dipl. um. zgod., kustodinja pedagoginja Pokrajinskega muzeja Maribor. Med prispelimi likovnimi deli je komisija izbrala sto del, ki bodo na ogled na občasni razstavi Velike stvaritve malih mojstrov v Pokrajinskem muzeju Maribor. “Otroci so slikali zelo raznolike motive, od parnih lokomotiv in starih telefonov do podmornic in visokih koles. Nekaterim je bilo zanimivo prikazati, kako so se določeni vsakdanji predmeti modernizirali skozi čas, drugi so predmete postavili v nek kontekst, v razgibano ozadje, ali pa so se osredotočali le na predmete same,” je pojasnila Ivana Unuk, muzejska pedagoginja in vodja projekta.

Našo šolo na razstavi s svojimi risbami zastopajo učenke Brina Drofenik, Tinea Bratkovič, Hana Elizabeta Neuvirt in Ema Fras. Ema Fras je tudi prejemnica nagrade za najboljšo risbo v kategoriji 3. VIO.  Razstavo si lahko ogledate na baročnem stopnišču mariborskega gradu od torka do sobote med 10.00 in 18.00.

Čestitamo vsem mladim ustvarjalkam in ustvarjalcem za vse igrive, barvite in simpatične stvaritve.