Tekmovanje iz znanja biologije za Proteusovo priznanje

V sredo, 18. 10 2023, je na šoli potekalo šolsko tekmovanje iz biologije za Proteusovo priznanje. Letošnja tematika so bili vlažni travniki.

Tekmovanja so se udeležili učenci iz 8. in 9. razreda.

Bronasto priznanje so osvojile Tajda Bračko (9.r), Julija Urnaut (9.r), Teja Bračko (9.r) in  Sara Sinič (9.r).

Učencem iskreno čestitamo za izvrstne rezultate in dosežena priznanja.

Tajda Bračko se je uvrstilia na državno tekmovanje, ki je potekalo 1. decembra 2023, na OŠ Ormož.

Vsi učenci so se na tekmovanje skrbno pripravljali in učenka je na državnem tekmovanju morala izkazati veliko znanja o vlažnih travnikih (splošne značilnosti travnikov, tipi vlažnih travnikov, prilagoditve živali in rastlin na razmere, pomembnejša območja z vlažnimi travniki v Sloveniji, vrste in njihove značilnosti: kosec, repaljščica, barjanski okarček, sviščev mravljiščar, brestovolistni oslad, ilirski meček, močvirska kukavica, modra stožka, srhki šaš, travniška morska čebulica…).

Vsem učencem iskreno čestitamo za rezultate in ogromno znanja, ki so ga dokazali ob uspešnem reševanju zahtevnih tekmovalnih nalog.

Mentorica: Marina Čupić