TOM POTUJE, OTROKE OBISKUJE

Tudi v tem šolskem letu se je  po dvanajstnih slovenskih regijah  v šole ponovno vrnil TOM nahrbtnik, ki obiskuje osnovne šole. Gre za akcijo programa TOM telefona pod okriljem Zveze prijateljev mladine Slovenije.

V tej akciji se informira otroke o TOM telefonu, edinem splošnem telefonu, na katerega se lahko otroci brezplačno in anonimno obrnejo vedno, kadar imajo težave in potrebujejo pogovor.  Pogovor potrebujemo vsi ljudje, še zlasti otroci, ki se soočajo z izzivi odraščanja. TOM telefon skušamo približati kot enega izmed virov pomoči, kadar se znajdejo v stiski in potrebujejo pogovor. V delavnicah sodelujejo učenci od 4. do 9. razreda.

Širjenje informacij o TOM telefonu poteka preko TOM nahrbtnika, ki potuje po vsej Sloveniji. Nahrbtnik bomo v naši šoli »gostili«  14 dni, in sicer od 13.11.2023 do 24.11.2023.

Pripravila: Alenka Borošak