Tekmovanje iz znanja biologije za Proteusovo priznanje

V sredo, 19. 10 2022, je na šoli potekalo šolsko tekmovanje iz biologije za Proteusovo priznanje. Letošnja tematika so bili mehkužci.

Tekmovanja so se udeležili učenci iz 8. in 9. razreda.

Bronasto priznanje so osvojili Anže Brumen (9.r), Lana Šernek (9.r), Tjaš Neuvirt (9.r), Pija Šumenjak (9.r), Tajda Bračko (8.r), Julija Urnaut (8.r), Teja Bračko (8.r),  Anže Gorgiev Skutnik (8.r) in  Sara Sinič (8.r).

Učencem iskreno čestitamo za izvrstne rezultate in dosežena priznanja.

Anže Brumen, Lana Šernek, Tjaš Neuvirt in Tajda Bračko so se uvrstili na državno tekmovanje, ki je potekalo 2. decembra 2022, na OŠ Voličina.

Vsi učenci so se na tekmovanje skrbno pripravljali in na državnem tekmovanju so morali izkazati veliko znanja o mehkužcih (splošne značilnosti, ekologija, tipi razmnoževanja, pomen v okolju, ogroženost mehkužcev, skupine mehkužcev in njihove značilnosti, polži, školjke, glavonožci, slonovi zobčki, hitoni…).

SREBRNO PROTEUSOVO PRIZNANJE NA DRŽAVNEM TEKMOVANJU PREJME

Lana Šernek,  9. razred

Vsem učencem iskreno čestitamo za odlične rezultate in ogromno znanja, ki so ga dokazali ob uspešnem reševanju zahtevnih tekmovalnih nalog.

Mentorica: Marina Čupić