Delavnica za nadarjene učence

smart

Kot zadnjo aktivnost za nadarjene  učence v tem šolskem letu, smo v četrtek, 14.4.2022 popoldan izpeljali delavnico v povezavi z Modro hiško.

V delavnici Modeli sveta so učenci povezovali  matematiko, fiziko in tehniko in skozi povezano dejavnost spoznali različne  vidike uporabe.  Sestavili so različne matematične like in telesa, preštevali in računali ploskve, robove in diagonale. Zgradili so model mosta z zahtevano nosilnostjo in vrtavko, ki se je kar najbolj dolgo vrtela. Ob dejavnostih so spoznali tudi različne poklice, ki so povezani z matematiko, fiziko in tehniko. Učenci so lahko svoje znanje in spretnosti preizkusili, si pridobili nove izkušnje in znanja.

Zelo zanimiva je bila tudi delavnica Najhitrejši avto. Učenci so izdelali prototip vozila (avtomobila, traktorja…),ki je kar najhitreje vozilo oziroma prevozilo najdaljšo razdaljo. Po prvem prototipu in preizkusu so učenci prototip preizkusili in ga ponovno izboljšali.

Veseli smo bili, da so se delavnic učenci udeležili v tako velikem številu. Učenci so bili polni njihovih ustvarjalnih idej, v delavnici so  aktivno sodelovali, hkrati pa so bile delavnice tudi priložnost za druženje in zabavo. Učencem so bile delavnice všeč in si jih želijo  tudi v naslednjem šolskem letu.

Koordinatorica nadarjenih učencev:

Alenka Borošak