Naravoslovni dan – Zdrava prehrana

V sredo, 7. 10. 2020 smo imeli učenci od 1. r do 9. r  naravoslovni dan o zdravi prehrani. Pogovarjali smo se o zdravi, manj zdravi in nezdravi prehrani. Svoje vtise smo prenesli na prehransko piramido. Ob prehranski piramidi smo ponovili in utrdili znanje o pomenu uravnotežene prehrane za zdrav razvoj. Učenci so sestavljali jedilnike za zdravo kosilo in malico. Predloge jedilnikov, ki so jih učenci zapisali za šolsko malico in kosilo bomo vključili tudi v šolski jedilnik. Ob zaključku dneva smo si pripravili različne sadne in zelenjavne dobrote. Različno sadje smo narezali na koščke. Učenci so si pripravili sadne solate in sadna nabodalca. Spoznali smo, zakaj je pomembno, da se zdravo prehranjujemo in seveda tudi veliko gibamo.

učiteljica Marina Čupić

Danes je bil tudi prav poseben dan za naše prvošolčke. Učence 1. razreda so njihovi tutorji sprejeli v Šolsko skupnost. Zaradi “korone” smo okrnjen dogodek izvedli le z učenci 1., 8. in 5. razreda. Povezovala je predsednica ŠS (šolske skupnosti)  oz. OP (otroškega parlamenta), Živa Brumen.

Prilagodi izgled strani