Tekmovanja in natečaji

Učenci se prostovoljno prijavijo na tekmovanja s področij, ki jih posebej zanimajo in kjer želijo preizkusiti svoje znanje.

TEKMOVANJE ŠOLSKO OBMOČNO/REGIJSKO DRŽAVNO MENTOR/MENTORICA
Cankarjevo tekmovanje   (Mehurčki) 8. 4. 2021 razredničarke 1.-3. razreda
Tekmovanje v znanju slovenščine za Cankarjevo priznanje (4.-9. r.) 17. 11. 2020 14. 1. 2021 13. 3. 2021 Urška Dajčman,
Irma Peran,
Martina Šalamun (6.-9. razred)
Tekmovanje v znanju  angleščine za učence 9. razreda 12. 11. 2020
(ob 13.00)
20. 1. 2021
(ob 14.00)
16. 3. 2021
(ob 14.00)
Nada Šiling
Epi reading badge
(1.-9. razred)
tekmovalni teden
(3. teden v aprilu 2021)
Nada Šiling
(1.-4. r.)
Štefka Kocjan Miuc (1.-3.r.)
Tekmovanje v znanju matematike  za Vegovo priznanje
(6.-9. razred)
18. 3. 2021
(ob 13.00)
17. 4. 2021
(ob 9.00)
Barbara Fekonja
 Tekmovanje v znanju matematike  za Vegovo priznanje (1.- 5. razred) 18. 3. 2021 razredničarke 1.- 5. razreda
Računanje je igra
(3. razred)
maj 2021 Sonja Ploj
Logična pošast
(2. – 5. razred)
7. 5. 2021 21. 5. 2021 Sonja Ploj
Računam z Lili in Binetom (2. razred) 13. 5. 2021 Štefka Kocjan Miuc
Naravoslovje (Kresnička)
(1.-7. razred)
3. 2. 2021
(ob 13.00)
Urška Dajčman
Tekmovanje v znanju fizike za Stefanovo priznanje
(8. in 9. razred)
3. 2. 2021
(ob 13.00)
26. 3. 2021
(ob 14.00)
8. 5. 2021
(ob 10.00)
Biserka Gavez
Tekmovanje v znanju o sladkorni bolezni 16. 10. 2020
(ob 13.00)
21. 11. 2020
(ob 10.00)
Marina Čupić
Tekmovanje iz znanja biologije
Proteus
21. 10. 2020 (ob 13.00) 4. 12. 2020
(ob 15.00)
Marina Čupić
Tekmovanje v znanju iz geografije
(6.-9. razred)
24. 11.  2020
(ob 13.00)
26. 1. 2021
(ob 14.00)
16. 4. 2021
(ob 10.00)
Mojca Križanec
Tekmovanje v znanju iz zgodovine
(8. in 9. razred)
8. 12. 2020
(ob 13.00)
2. 2. 2021
(ob 14. 00)
20. 3. 2021, (ob 10. 00) Mojca Križanec
Tekmovanje iz znanja kemije za Preglovo priznanje (8. in 9. razred) 18. 1. 2021 27. 3. 2021 Marina Čupić
Vesela šola
(4.-9. razred)
10. 3. 2021
(ob 13.00)
14. 4. 2021
(ob 14.00)
Martina Šalamun
Tekmovanje v znanju astronomije- Dominikovo priznanje (7.-9. r.) 3. 12. 2020
(13.00)
9. 1. 2021
(ob 10.00)
Biserka Gavez
Tekmovanje v  konstruktorstvu in tehnologijah obdelav 2. 4. 2021
(Velika Nedelja)
15. 5. 2021 Karmen Polič
Računalniško tekmovanje Bober 16.11.- 20. 11. 2020 16. 1. 2021 Dejan Žmavc
Tekmovanje iz računalniškega programiranja SCRATCH 14. 1. 2021 13. 3. 2021 Dejan Žmavc
Tekmovanje iz prve pomoči marec 2021 Marina Čupić

 

DRUGA TEKMOVANJA, KVIZI, SREČANJA, DEJAVNOSTI …
DEJAVNOST ČAS MENTORICA
Tekmovanje iz robotike Urška Dajčman
Male sive celice september 2020 Alenka Borošak
Turizmu pomaga lastna glava marec/april 2021 Mojca Križanec
Zgodovinski kviz o generalu Rudolfu Maistru maj 2021 Mojca Križanec
Varnostna olimpijada (4. razred) maj 2021 Urška Dajčman
Zgodovinski kviz (Muzej novejše zgodovine) april 2021 Mojca Križanec

 

ŠPORT – tekmovanja na področnem nivoju v šol. l. 2020/21
ŠPORTNA PANOGA NAZIV TEKMOVANJA MENTOR
atletika-stadionska posamično Bojan Kocbek
atletika – kros spomladanski kros Bojan Kocbek
judo posamično in ekipno Judo klub Branik, (Bojan Kocbek – spremljanje tekmovalcev)
plavanje posamično Bojan Kocbek
smučanje posamično Bojan Kocbek
namizni tenis posamično in ekipno Bojan Kocbek

 

NATEČAJI (skozi vse leto za učence 1.-9. razreda)

  • likovni natečaji (učitelj Brane Lazič)
  • literarni natečaji (učiteljice: Jasna Kunstek, Martina Šalamun in Nada Šiling)