Strokovni organi šole

ORGANI UPRAVLJANJA
Šolo upravljata ravnateljica in svet zavoda.

Ravnateljica OŠ Jakobski Dol je Zdenka Ekselenski.

Svet zavoda
Svet zavoda OŠ Jakobski Dol sestavlja 11 članov: trije predstavniki ustanovitelja (Boštjan Bračko, Franci Klauzner, Srečko Šumenjak), trije predstavniki staršev (dva predstavnika šole: Iris Fras, Renata Sinič Ornik in predstavnik vrtca: Aleš Ornik) in pet predstavnikov delavcev zavoda (Urška Dajčman, Gabrijela Dvoršak, Andreja Kmetec, Mojca Križanec, Alenka Ornik).

Predsednica Sveta zavoda OŠ Jakobski Dol je Gabrijela Dvoršak.

Namestnik predsednice je Srečko Šumenjak.

STROKOVNI ORGANI ŠOLE
Strokovni organi šole so: učiteljski zbor, razredniki in strokovni aktivi.

Učiteljski zbor sestavljajo vsi strokovni delavci šole. Učiteljski zbor obravnava in odloča o strokovnih vprašanjih, povezanih z vzgojno-izobraževalnim delom, daje mnenja o letnem delovnem načrtu, odloča o vzgojnih ukrepih in opravlja druge naloge v skladu z zakonom.

Oddelčni učiteljski zbor sestavljajo strokovni delavci, ki opravljajo vzgojno-izobraževalno delo v posameznem oddelku.

Razrednik vodi delo oddelčnega učiteljskega zbora, analizira vzgojne in učne rezultate oddelka, skrbi za reševanje vzgojnih in učnih problemov posameznih učencev, sodeluje s starši in šolsko svetovalno službo, odloča o vzgojnih ukrepih ter opravlja druge naloge v skladu z zakonodajo.

Strokovni aktiv sestavljajo učitelji istega predmeta oziroma predmetnih področij; obravnava problematiko predmeta oziroma predmetnega področja.

STROKOVNI AKTIVI v šol. l. 2020/2021 VODJA
aktiv učiteljev 1. vzgojno-izobraževalnega obdobja Sonja Ploj
aktiv učiteljev 2. in 3. vzgojno-izobraževalnega obdobja Marina Čupić
aktiv učiteljev slovenskega jezika Martina Šalamun
aktiv učiteljev tujih jezikov Nada Šiling
aktiv učiteljev matematike Barbara Fekonja
aktiv učiteljev družboslovja in naravoslovja Mojca Križanec
aktiv učiteljev podaljšanega bivanja Bojan Kocbek
aktiv strokovnih delavcev za dodatno strokovno pomoč Alenka Borošak

SVET STARŠEV
Za organizacijo in uresničevanje interesa staršev se v šoli oblikuje svet staršev. Svet staršev  šole je sestavljen tako, da ima v njem vsak oddelek po enega predstavnika, ki ga starši izvolijo na roditeljskem sestanku oddelka.

Predstavniki sveta staršev šole v šolskem letu 2020/2021 so:
Jožica Poš (1. razred), Iris Fras (2. razred), Petra Kirbus (3. razred), Suzana Lukman (4. razred), Maja Stümpfl (5. razred), Renata Sinič Ornik (6. razred), Franci Klauzner (7. razred), Alenka Šnajder (8. razred), Brigita Bračko (9. razred).