SOBOTNA ŠOLA ZA NADARJENE UČENCE

V soboto, 12.12.2020 smo v povezavi s sosednjimi šolami izvedli sobotno šolo za nadarjene učence. Medšolsko sodelovanje traja že 5 leto, sobotne šole za nadarjene učence se izvedejo vsako leto na drugi šoli, tokrat je bila gostiteljica naša šola.

Šole, s katerimi  sodelujemo so OŠ Jarenina, OŠ Kungota, OŠ Pesnica, OŠ Sladki Vrh ter OŠ Šentilj. Letos smo se znašli v situaciji, ki je nihče ni pričakoval. Zato smo izvedli sobotno šolo za nadarjene učence v nekoliko drugačni obliki, kot je bila izvedena do sedaj, in sicer na daljavo.

Vsaka šola je pripravila delavnico, v katero so se prijavili učenci. Delavnice so bile pripravljene tako, da so učenci lahko uporabili višje oblike učenja, razvijali svojo ustvarjalnost, upoštevali svoje sposobnosti in interese. Prav tako so imeli  učenci možnost pridobivanja, poglabljanja in širitve  znanja. Ne glede na delo na daljavo so se učenci lahko družili, spoznavali in sklenili tudi kakšno novo prijateljstvo.

Učenci so lahko izbirali med naslednjimi delavnicami;

• FILOZOFIJA,
  • USTVARJALNA DELAVNICA,
  • POSKUSI Z JAJCI,
  • KOMUNIKACIJA SKOZI SLIKO, FIGURE IN STRIP,
  • FRAKTALNA RISBA,
  • KRITIČNO MIŠLJENJE.

Lahko rečem, da so bile vse delavnice zelo dobro obiskane, saj so se učenci  v vse delavnice prijavili v zelo velikem številu. Sobotne šole za nadarjene učence se je udeležilo 67 učencev. Njihova izbira delavnic je bila nekoliko lažja, saj je bila ponudba delavnic raznolika, izvirna, pestra in zanimiva.

Nekaj vtisov učencev:

• Ela: Upam, da bo še kakšen takšen dan. Izvirna zamisel za vse učiteljice.
  • Lana: Delavnice so bile zelo izvirne, pokazali so nam programe, ki so zelo koristni. Pokazali so nam tudi, da si moramo v takšnih časih stati ob strani in da lepa misel nič ne stane.
  • Miha: Delavnice so se mi zdele kvalitetne in bile izvedene na dobri podlagi ne glede na tehnične težave, ki niso vplivale na užitek ob delavnicah.
  • Zala: Odlično. Presenetilo me je, preseglo je moja pričakovanja. Vesela sem, da sem se je udeležila.
  • Katarina: Delo je potekalo brez težav, širili smo svoja obzorja ter se ob poslušanju drug drugega marsikaj naučili.
  • Devi: Zelo zanimiva delavnica, poučna, prinesla veliko novega znanja, super.
  • Neli: Zelo je bilo zabavno in sproščujoče. Hvala za to izkušnjo.
  • Anja: Upam, da bo še več sobotnih šol za nadarjene učence.

In lahko ji zagotovim, da jih zanesljivo bo.

Koordinatorica nadarjenih učencev: Alenka Borošak

Prilagodi izgled strani