OBISK KARIERNEGA SEJMA

V sredo, 13. 11. 2019, je 9. razred imel poseben dan. Dan je bil namenjen spoznavanju bodočih poklicev »od blizu«.

Zato so jih zjutraj obiskali učenci gostinske šole iz Maribora (naša bivša učenka Tjaša Hajnžič) in jim predstavili program gostinske šole. Seznanili so jih s predmetnikom in projekti, ki se izvajajo na tej šoli.

Nato so skupaj z učiteljema obiskali privatno podjetje Mini Tehna, ki se nahaja v domačem kraju. Tam so se srečali s proizvodnjo polizdelkov in si ogledali opremo proizvodnje.

Nazadnje pa so se s spremljevalci podali z avtobusom do Ljudskega vrta v Mariboru, kjer je v Luknji potekala velika razstava srednjih šol. Zastopane so bile vse srednje šole, ki se nahajajo v Mariboru in tudi iz sosednjih občin. Na ogled je bilo veliko praktičnih prikazov dela na teh srednjih šolah, na voljo pa so jim bili pri vsaki stojnici tudi informatorji, ki so zadovoljili vsa njihova vprašanja in radovednost.

Zdaj lahko devetošolci v jeseni zakorakajo v novo šolo pripravljeni in obveščeni.

J. Kunstek in A. Cifer