Izmenjava nadarjenih učencev OŠ Lucija – 2. dan

V četrtek, 04. 10. 2018, je enajst nadarjenih učencev iz OŠ Lucija prisostvovalo pri pouku. Poudarek je bil na poučevanju, ki izhaja iz načel formativnega spremljanja, in delu z nadarjenimi učenci. Učenci OŠ Lucija so se aktivno vključili v samo delo v razredu in pri pouku uporabljali sodobno IKT tehnologijo ter didaktične pripomočke, ki so jih izdelali učitelji naše šole. Pri urah pouka sta hospitirali gostujoči učiteljici iz OŠ Lucija ter gospod ravnatelj.
Po kosilu smo nadarjene učence s Kulebike-i popeljali po prečudovitih Slovenskih goricah. Učenci so med vožnjo zelo uživali in bili očarani nad lepotami našega kraja. Po vožnji so nadarjeni učenci OŠ Jakobski Dol prevzeli vlogo vodičev in predstavili gostujočim učencem osamelo kraško jamo in divje živali, ki domujejo pri nas. Sledil je sprehod mimo Johanesa (zaščitnika pred poplavami) in pokopališča do središča Jakobskega Dola, kjer so spoznali velikana Vilija, ampelografski vrt, cesarja Probusa …  Proti koncu dneva so učenci uživali na tradicionalnem kostanjevem pikniku, na katerem se zberejo starši, učenci in delavci šole Jakobski Dol.

Več slik dogajanja najdete v šolski galeriji.